Palatul Victoria va fi iluminat, miercuri seară, în culorile steagurilor României şi Statelor Unite ale Americii (SUA), ca simbol al relaţiilor bilaterale strategice şi de prietenie, informează Biroul de presă al Executivului.
Potrivit sursei citate, Guvernul se alătură campaniei “Freedom 250”, care include mai multe evenimente menite să marcheze un sfert de secol de la semnarea Declaraţiei de Independenţă a Statelor Unite ale Americii.
Prim-ministrul Ilie Bolojan şi oficiali ai Guvernului participă, miercuri, împreună cu preşedintele Nicuşor Dan, la recepţia oficială organizată de Ambasada Statelor Unite ale Americii cu ocazia Zilei Independenţei.
No Comment! Be the first one.